Uwielbia pracować z dziećmi, ponieważ traktują oni swoje ciało i ruch w sposób naturalny. Uważa, że fundamentem skutecznej terapii jest dobra relacja z dzieckiem oraz atmosfera akceptacja i uważność na jego potrzeby.

Angelika LinkiewiczTerapeutka DMT, prowadzi psychoterapię tańcem i ruchem z dziećmi ze specjalnymi potrzebami i ich rodzinami oraz z dorosłymi.

Uznaje holistyczne podejście i jest przekonana, że nie można zajmować się psychiką osobno od ciała i nie można uzdrowić ciała, jeśli nie będziemy uważni na psychiczne potrzeby człowieka.

Jej pasją jest odkrywanie bogactwa języka ciała i tego co i w jaki sposób komunikujemy sobie nawzajem nie używając słów. Osobom, z którymi pracuje pomaga odkryć jak wiele można wyrazić poprzez ruch i ile można czerpać, jeśli będziemy uważnie słuchać swojego ciała.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Ukończyła 4-letnie podyplomowe szkolenie z Psychoterapii Tańcem i Ruchem, studia wyższe ukończyła w Moskwie. Odbyła roczny kurs Ruchu Autentycznego z Certyfikatem Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, UK. Jest nauczycielką w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem /www.stowarzyszeniedmt.pl.

Pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, z którymi kontakt werbalny jest utrudniony, współpracuje z Centrum Psychologiczno-Medycznym Mabor oraz dziennym oddziałem psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim w Warszawie, gdzie prowadzi terapię tańcem i ruchem dla osób z chorobami psychosomatycznymi, zaburzeniami odżywiania, depresją, nerwicą oraz doświadczającymi lęku i fobii społecznej.

 

Szkoli się w Analizie Ruchu (LMA), ma doświadczenie w praktyce Ruchu Autentycznego i Uważności (Mindfulness).

Staże i praktyka kliniczna:

  • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów, specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na autyzm i zespół Aspergera
  • Oddział Ogólnopsychiatryczny Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie
  • Oddział XII dzienny (zaburzeń nerwicowych) w Centrum Psychoterapii Szpitala Nowowiejskiego przy ul.Dolnej 42
  • Dom Dzienny dla dzieci z ubogich i dysfunkcyjnych rodzin przy Fundacji Św.Jana Jerozolimskiego
  • Ośrodek Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów, specjalizujący się w pracy z dziećmi i dorosłymi cierpiącymi na autyzm i zespół Aspergera